Vítejte v sekci  O mě

 

Jmenuji se Michal Böhm , je mi 17 let a chtěl bych Vám pomocí těchto stránek trošku přiblížit chov králíků a Japonských křepelek.

Ke zvířatům jsem měl vztah již od dětství u babičky a u tety. Jelikož jsme ale bydleli v bytě , nemohl jsem si žádné zvíře vzít. Až v mých 11-ti letech jsme se přestěhovali do domku s velkou zahradou a já konečně mohl realizovat své sny. Jako první jsem měl jednoho zakrslého králíka , od toho to všechno začínalo. Poté jsem od taťkovi známé dostal jednoho mladého mastného křížence Německého obrovitého strakáče. Poté začala etapa pročítání nepřeberného množství literatury , internetu ,časopisů atd.

Od té doby až do teď jsem vyzkoušel nepřeberné množství plemen a kříženců než jsem vše vychytal ku mé spokojenosti. Nejvíce se mě osvědčily samičky Českého strakáče a jejich kříženci.

Tyto samice jsou velmi plodné ( kolem 9-ti mladých ) , mají velmi vyrovnané vrhy  a v neposlední řadě jejich potomci rostou jako z vody.  Některé tyto samice mi kojí mladé i na 55 dnech !!!!!!!!!

Tyto odchovy nabízím také do dalších chovů nebo na dokrmení. Oba dva způsoby bez problémů zvládnou.

Také jsem se letos na jaře začal věnovat Japonským křepelkám na snášku.

Další informace o chovu králíků a Japonských  křepelek naleznete v dalších rubrikách.

Tak to by bylo asi vše o mě. Děkuji za pozornost.